Жіноче безпліддя або безпліддя у чоловіків – не вирок, а лише тимчасова неспроможність зачати дитину.

Статистично безпліддя: 52-54% - жіночий фактор, 46-48% - чоловічий фактор, 30% - порушення репродуктивної функції обох партнерів.
Не потрібно розчаровуватись! Тому що в більшості випадків цю проблему можна виправити. Кожна пара повинна пройти свій індивідуальний шлях до бажаного результату.
Ми хотіли би пройти цей шлях разом з вами! Ми піклуємось про те, щоб ви відчували себе в нашому медичному центрі спокійно і комфортно, отримували професійну допомогу і консультацію.

Коротко про кожну з причин безпліддя:
- Ендометріоз – захворювання, при якому тканина слизової оболонки матки(ендометрія) розростається в тих частинах організму, де в нормі її не буває(на яєчниках), маточних трубах, в черевній порожнині. 
o Ендометріоз визиває болі, порушення менструального циклу і безпліддя.
o Ендометріоз вражає 15-20% жінок фертильного віку.
o Близько у 25-40% жінок з ендометріозом розвивається безпліддя.

Причини:
Особливістю ендометріозу являється те, що встановити причину його виникнення не завжди є можливим. До найбільш частих причин, призводячих до розвитку захворювання, відносять:
- Гормональні збої. У більшості жінок з діагнозом ендометріоз при проведенні досліджень спостережується високий рівень фолікулостимулюючого гормону(ФСГ) і гормону лютеїнізуючого(ЛГ). Одночасно рівень прогестерону понижався, підвищувався пролактин, відмічалися порушення в роботі кори наднирників. 
- Спадкова схильність. Існують генетичні маркери, наявність яких вказує на схильність жінки до ендометріозу. Деякі спеціалісти виділяють навіть окрему форму захворювання – сімейну.
- Порушення в роботі імунної системи. В здоровому організмі з міцним імунітетом клітини ендометрію поза маткою гинуть. Коли організм жінки ослаблений, ендометрій, потрапивши в нетипові для нього місця, починають рости. Якщо патологія обмежується маткою, то ендометрій проростає в її тіло(в більш глибокі слої).
- Зсуви в роботі нейроендокринної системи по причині неправильного харчування, постійних стресових ситуацій, інфекційних вражень полових органів, порушень роботи залоз внутрішньої секції, соматичних захворювань.
Діагностика ендометріозу
- Постановці діагнозу допомагають характерні скарги хворих, які залежать від фази менструального циклу.
- Гінекологічне обстеження(дворучне, вагінально-передньочеревностіночне та ректальне дослідження малого тазу)
- Напередодні і під час менструації відмічається збільшення враженого органу(матки, яєчника чи труби) або екстрагенітальних вогнищ.
- Ендометріоїдні(шоколадні) кісти яєчників досягають великих розмірів і ніколи не піддаються оберненому розвитку. Іноді спостережуються їх спонтанний розрив, що супроводжується біллю.
- Ультразвукове дослідження(УЗІ).
- Кольпоскопія допомагає виявити мілкі вогнища ендометріозу в піхві і на шийці матки, котрі часто виглядають як «очі»(кісти) синього кольору.
- Гістеросальпінгографія – рентгенологічне дослідження порожнини матки і маточних труб після заповнення їх через канал шийки матки рентгенологічною речовиною.
- Гістероскопія – огляд порожнини і стінок матки за допомогою спеціального пристрою(гістероскопа).
- Комп’ютерна або магнітно-резонансна томографія(КТ або МРТ).
- Лапароскопія – через невеликий розріз на передній черевній стінці за допомогою спеціального пристрою(лапароскопа) оглядаються органи малого тазу і черевної порожнини, при підтвердженні ендометріоза(іноді потрібна біопсія) лікар може приступити до видалення його вогнищ. Таким чином, дана операція носить діагностичний і лікувальний характер.

Загальноприйнятими методами лікування ендометріоза, асоційованого з безпліддям, являються:
- Медикаментозний 
- Хірургічний органозберігаючий(лапароскопія/лапаротомія)
- Комбінований

Медичний центр "Анкос" до ваших послуг. м.Хмельницький, вул.Кам'янецька, 106 тел.0963098525